Skip to main content

ODZIEŻ PIT BULL WEST COAST I PAKIETY TRENINGÓW JUŻ NA SWD SHOP!SPRAWDŹ

Bierzmy się za ten nowy rok! -
plany SWD na 2019

Autor: Kamil Zawarski
Wszystkie posty autora

Rok 2018 z pewnością możemy zaliczyć do udanych. Działo się bardzo dużo i dobrze - właściwie w każdym aspekcie funkcjonowania naszych klubów. To jednak już przeszłość. I chociaż będziemy ją dobrze wspominać, to najważniejsze teraz, by najlepiej jak się da rozpocząć nowy rok, a później to tempo utrzymać :) A co takiego będzie się działo w roku 2019? O tym właśnie jest ten artykuł!

Na początek jednak krótkie podsumowanie: 

 • Otwarcie SWD Katowice
 • Szkolenie nowych instruktorów i ciągła praca nad podnoszeniem poziomu całej kadry (w tym m.in. wewnętrzne szkolenia i tygodniowe seminarium z Joakimem Engbergiem)
 • Organizacja Wieczoru Walk SWD
 • Otwarcie sklepu internetowego SWD Shop
 • Organizacja dwóch obozów SWD
 • Organizacja cyklicznych zawodów wewnętrznych w BJJ i crossie
 • Organizacja dwóch kolejnych wewnętrznych gal SWD
 • Powiększenie ilości grup i wprowadzenie nowych zajęć
 • Gala wewnętrzych nagród "Złote Drwale"
 • Rozwój serwisu swdgym.com (m.in. start wersji anglojęzycznej)
 • Kilkadziesiąt walk MMA (zawodowe i półzawodowe) naszych zawodników i zawodniczek - zdecydowana większość zakończona zwycięstwami.  

Dobrze, tyle może wystarczy. Koniec roku to dobry moment, by spojrzeć z pewnego dystansu na wykonaną pracę, której w codziennym trybie się nie dostrzega. To tylko część rzeczy, które udało się zrealizować, ale już one wystarczą, by móc cieszyć się z minionych dwunastu miesięcy i pozytywnie nakręcić się na realizację celów, które stawiamy przed sobą w nowym roku. 

Co zatem szykujemy dla Was w roku 2019? Cóż, wszystkich planów zdradzić nie możemy (chociaż, uwierzcie nam, baaardzo byśmy chcieli). Zapowiada się jednak, że nowy rok przebije poprzedni pod każdym względem. A jeśli tak się zapowiada, to zrobimy wszystko, by tak właśnie było! 

Rok zaczniemy oczywiście od noworocznych naborów. Tym razem jednak nie ograniczy się to zmian w grafiku i stworzeniu nowych grup. Chcemy dodatkowo zmobilizować Was do regularnych treningów i sprawić, byście w mierzalny sposób przekonali się, że robicie postępy. Zadba o to Konrad Król, który w drugim tygodniu noworocznych naborów będzie przeprowadzał na wszystkich nowych grupach i dla wszystkich chętnych osób (nie tylko dla nowych klubowiczów) badania i pomiary, które pozwolą Wam śledzić Wasze postępy. Takie pomiary Konrad będzie oczywiście przeprowadzał regularnie (dokładnie co trzy miesiące, właśnie przy okazji każdego nowego naboru), a Wy będziecie mieli do nich dostęp, by móc sprawdzać jak przepracowaliście dany okres. Badania będą oczywiście darmowe. Wystarczy przyjść na zajęcia i wyrazić zgodę na wzięcie w nich udziału. Mamy nadzieję, ze taki noworoczny prezent Wam się spodoba. O całej inicjatywie napiszemy jeszcze osobno na naszym blogu, a tymczasem zachęcamy do zapoznania się z pełną listą nowych grup początkujących, które startują już od 7 stycznia. 

Styczeń przyniesie jeszcze jedno ważne wydarzenie, czyli wewnętrzną galę SWD 9. W każdym kolejnym miesiącu będziecie mogli liczyć na podobne - mniejsze i większe - eventy. Luty to tradycyjnie czas Oskarów, a u nas "Złotych Drwali". W marcu przyjdzie czas na pierwsze tegoroczne zawody BJJ NO GI i nasze Cross Games. Maj zdominuje jedno, ale za to ogromne wydarzenie, czyli Wieczór Walk SWD. Wszystkie te wydarzenia powrócą również jesienią i ponownie zwieńczy je Wieczór Walk SWD. To jednak nie wszystko. W sierpniu szykujemy dla Was letni obóz SWD - tym razem w nowym miejscu i nowej formule. Ponownie na dłużej odwiedzi nas również Joakim Engberg i nie będzie to jedyny tegoroczny gość. 

Nowy rok to oczywiście także plany startowe - zarówno te duże (przede wszystkim powrót po kontuzji Sebastiana Kotwicy, ale także występ na Amatorskich Mistrzostwach Świata i Europy Magdy Czaban, kolejne walki zawodowe naszych zawodników, m.in. Marcina Zająca, Kasjana Kaźmierczaka, kolejne walki półzawodowe naszej zdolnej młodzieży przybliżające do zawodowych debiutów), jak i te mniejsze (wyjazdy na zawody Amatorskiej Ligi MMA i zawody BJJ No Gi).

Wydarzenia związane z działającymi już klubami to jednak nie wszystko. Chcemy, by również w tym roku (2017 SWD Bratysławska, 2018 SWD Katowice) na mapie klubów SWD pojawiły się nowe miejsca. Gdzie powstaną? Na te informacje musicie jeszcze chwilę poczekać :) W dalszym ciągu planujemy również rozwijać nasz serwis internetowy. Chcemy, by z czasem stał się on źródłem wartościowej wiedzy nie tylko związanej z SWD, ale szerzej ze sportami walki i powiązanymi z tym dziedzinami życia. 

Jak widzicie, czeka nas mnóstwo pracy... i jesteśmy tym naprawdę podekscytowani. Nic tak nas nie nakręca, jak możliwość ciągłęgo rozwoju w dziedzinie, która jest naszą życiową pasją. Mamy nadzieję, że ten entuzjazm będzie w nowym roku jeszcze bardziej zaraźliwy i wszystkie te cele uda nam się zrealizować razem z Wami. Tego sobie najbardziej życzymy na ten nowy rok. Tyle teorii - pora działać! Do zobaczenia w SWD!