Skip to main content

ODZIEŻ PIT BULL WEST COAST I PAKIETY TRENINGÓW JUŻ NA SWD SHOP!SPRAWDŹ

Narkun w drodze po drugi pas, powrót Mańkowskiego, Pudzian vs Kołecki -
KSW 47 już jutro!

Autor: Filip Błachut
Wszystkie posty autora

Na pierwszą galę w tym roku spod szyldu organizacji KSW przyszło nam czekać aż do marca. Ale śmiało można powiedzieć, że karta walk rekompensuje to oczekiwanie. Spoglądając na nazwiska zawodników, którzy wystąpią na łódzkiej gali, można stwierdzić, że czekają nas niesamowite pojedynki, które dostarczą emocji na najwyższym poziomie.

Główne dania

Już sama walka wieczoru zachęca do obejrzenia tego wydarzenia. W main evencie zmierzą się mistrz kategorii półciężkiej Tomasz Narkun i mistrz kategorii ciężkiej Phill de Fries, który stanie do kolejnej obrony swojego pasa. Popularny „Żyrafa” będzie chciał zostać kolejnym „double champ” w organizacji KSW , walki w Łodzi wspomina bardzo dobrze - podczas ostatniej pokonał po raz pierwszy Mameda Khalidova. 

W łódzkiej Atlas Arenie Mariusz Pudzianowski przywita debiutującego w KSW Szymona Kołeckiego. „Pudzian” ma za sobą ogromną siłę i doświadczenie, z kolei Kołecki powinien być szybszy. Kto wyjdzie górą z tego starcia: najsilniejszy zawodnik MMA czy mistrz olimpijski? Odpowiedź na te pytanie już w najbliższą sobotę.

W kolejnym z głównych pojedynków zawodnicy mają sobie zdecydowanie coś do wyjaśnienia. Borys Mańkowski skrzyżuje rękawice z Normanem Parke. Ci dwaj naprawdę się nie lubią i w klatce między nimi na pewno będzie iskrzyć. Dla Mańkowskiego ten pojedynek to jednak nie tylko kontynuacja klubowych konflików z Irlandczykiem, ale przede wszystkim szansa, by powrócić na zwycięską ścieżkę. Były mistrz kategorii półśredniej jest obecnie po dwóch porażkach z rzędu: z rąk Mameda Khalidova i Roberto Soldica.

Pozostałe atrakcje

Co ciekawe, na karcie walk KSW 47 będziemy mieli okazję oglądać aż trzech medalistów olimpijskich w trzech różnych dyscyplinach. Poza wspomnianym wcześniej Kołeckim, w organizacji KSW zadebiutuje słynny japoński judoka Satoshi Ishii, który zmierzy się z powracającym byłym mistrzem kategorii ciężkiej, Fernando Rodriguesem, a nasz medalista olimpijski w zapasach, Damian Janikowski, podejmie Aleksandra Ilica.

Skoro gala odbywa się w Łodzi, to nie może zabraknąć miejscowych zawodników. W kategorii piórkowej Marcin Wrzosek zmierzy się z debiutującym w KSW Krzysztofem Klaczkiem. Obaj mieli zmierzyć się ze sobą już kilka lat temu, ale do pojedynku nie doszło. Jak widać, co się odwlecze, to nie uciecze. Po 12 miesiącach od ostatniej gali w Łodzi, do klatki wejdzie ponownie Karolina Owczarz, która podejmie Martę Chojnoską, a w kategorii lekkiej zobaczymy starcie Macieja Kazieczko z kolejnym Łodzianinem, Bartoszem Koperą. Całą galę otworzy pojedynek w kategorii do 61 kg, w którym zmierzą się Dawid Gralka i Paweł Polityło.

Karta walk wygląda bardzo dobrze i zachęca do tego, by sobotni wieczór spędzić przed telewizorem lub po prostu wybrać się do Łodzi. Czy ta gala z jakiegoś specjalnego powodu przejdzie do historii? O tym przekonamy się już jutro. 

Zabawa w typowanie

Już przy okazji kolejnych dużych galach powinna działać nasza klubowa liga typerów, ale zachęcam, żeby już teraz zabawić się w typowanie w komentarzach pod postem z artykułem na fanpagach SWD i SWD Katowice. Typujemy wszystkie pojedynki wskazując zwycięzcę, sposób zwycięstwa i ewentualnie rundę, jeśli walka ma skończyć się przed czasem. Na zwycięzcę zabawy czeka podwójna wejściówka na Wieczór Walk SWD :) 

 

Walka wieczoru
120,2 kg/265 lb: Phil de Fries (16-6, 2 KO, 12 Sub) vs. Tomasz Narkun (16-2, 3 KO, 12 Sub)

Karta główna
120,2 kg/265 lb: Mariusz Pudzianowski (12-6, 5 KO, 2 Sub) vs. Szymon Kołecki (6-1, 6 KO)
77,1 kg/170 lb: Borys Mańkowski (19-7-1, 3 KO, 7 Sub) vs. Norman Parke (25-6-1, 4 KO, 12 Sub)
83,9 kg/185 lb: Damian Janikowski (3-1, 3 KO) vs. Aleksandar Ilić (10-2, 6 KO, 2 Sub)
120,2 kg/265 lb: Fernando Rodrigues Jr. (12-4, 8 KO, 2 Sub) vs. Satoshi Ishii (19-8-1, 2 KO, 9 Sub)
65,8 kg/145 lb: Marcin Wrzosek (13-5, 5 KO, 3 Sub) vs. Krzysztof Klaczek (12-5, 3 KO, 4 Sub)
56,7 kg/125 lb: Karolina Owczarz (1-0, 1 Sub) vs. Marta Chojnoska (1-1, 1 Sub)
70,1 kg/155 lb: Maciej Kazieczko (4-1, 2 KO) vs. Bartłomiej Kopera (9-4, 7 Sub)
61,2 kg/135 lb: Dawid Gralka (6-2, 4 Sub) vs. Paweł Polityło (2-1)