Skip to main content

ODZIEŻ PIT BULL WEST COAST I PAKIETY TRENINGÓW JUŻ NA SWD SHOP!SPRAWDŹ

Wieczór Walk SWD 4
coraz bliżej!

Autor: Kamil Zawarski
Wszystkie posty autora

Już za niespełna miesiąc, 25 maja, w Hali Suche Stawy przy ulicy Ptaszyckiego 6, odbędzie się kolejna z gal MMA organizowana przez nas pod szyldem Wieczór Walk SWD.

Czym są Wieczory Walk SWD

Chociaż z każdą galą staramy się podnosić zarówno poziom organizacyjny, jak i poziom samego widowiska, to nie zmienia się główna idea stojąca za tym wydarzeniem, a jest nią promocja najbardziej perspektywicznych zawodników i zawodniczek z Krakowa i południa Polski. Chcemy być platformą, na której zdolni, ale jeszcze nie tak znani fighterzy, mogą rozpoczynać swoje kariery, by później błyszczeć w klatkach największych polskich i światowych organizacji.

I nie chodzi tylko o oczywistą kwestię mierzenia swoich możliwości organizacyjnych na skalę wydarzenia, ale też o to, jak ciekawe i widowiskowe mogą być walki właśnie tych zawodników i zawodniczek, którzy mają już bardzo duże umiejętności, ale są dopiero na początku swojej zawodowej przygody z MMA. Niezwykła ambicja, często młodzieńcza fantazja i brawura oraz dużo mniej kalkulowania niż w walkach, gdzie stawka jest już ogromna - to wszystko sprawia, że dla mnie, jako organizatora, ale chyba jeszcze bardziej jako fana MMA, taka właśnie koncepcja Wieczoru Walk SWD jest niezwykle ważna i ekscytująca. Z taką samą ekscytacją podchodzę do tego, co udało nam się przygotować dla Was na czwartą edycję.

Co nas czeka 25 maja

Będziecie świadkami aż 14 walk MMA, z czego aż 8 to walki zawodowe. Galę otworzy karta wstępna złożona z walk półzawodowych. Wystąpią w nich najzdolniejsi młodzi reprezentanci Szkoły Walki Drwala, z którymi zmierzą się rywale z Katowic, Łodzi, Bytomia i Bielska-Białej. To jednak będzie dopiero preludium przed walkami karty głównej.

W zawodowych pojedynkach zobaczycie kilku zawodników, którzy na poprzednich edycjach walczyli jeszcze amatorsko, lecz teraz są już gotowi na rozpoczęcie startów zawodowych. I właśnie o taki rozwój nam chodzi. Kartę główną otworzy zapowiadające się na stójkową wojnę starcie Michała Cichonia z Mateuszem Pochopień. Po nich zobaczymy w akcji zawodników z najlżejszej i dzięki temu bardzo widowiskowej kategorii do 57 kg, Kasjana Kaźmierczaka i Jakuba Kuczeńskiego. Następnie powrót do wagi lekkiej i starcie dwóch świetnie zapowiadających się młodych zawodników – Piotra Hermana i Dawida Rachwała, a po nich kolejny występ bohatera najlepszej walki poprzedniej gali, Marcina Zająca z niezwykle charakternym Kamilem Mosgalikiem. Kolejny pojedynek to wyczekiwany przez obu zawodników i ich kibiców rewanż pomiędzy Adrianem Boberem a Marianem Strusem. Po nich w klatce zamelduje się waga ciężka – bohater pierwszej edycji Wieczoru Walk Mariusz Teodorowicz i debiutujący w zawodowym MMA niezwykle perspektywiczny Denis Matejko. W drugiej z najważniejszych walk zobaczymy Sergiusza Uzarka i Rafała Raczyńskiego. Obaj stawiają w swoich walkach przede wszystkim na znakomite zapasy i parter. Przekonamy się, który z nich w tych elementach jest lepszy. A może czeka nas w związku z tym wojna w stójce?

Na koniec walka wieczoru, czyli starcie zawodnika KSW i jednego z najlepszych polskich półśrednich, Kamila Szymuszowskiego z dużym prospektem tej kategorii w osobie Marcina Pawłowskiego. Czy Szymuszowski potwierdzi swoje miejsce w czołówkach rankingów, czy pojawi się w nich nowy mocny gracz? Odpowiedzi na wszystkie te pytania poznamy za cztery tygodnie.

Ilość miejsc w hali Suche Stawy jest bardzo ograniczona, więc o bilety warto zatroszczyć się jak najszybciej. Możecie o nie pytać trenerów SWD i zawodników walczących na gali lub po prostu kupić przez naszą stronę z biletami: WWW.WIECZORWALK.SWDGYM.COM

 

Karta walk:

Walka wieczoru (walka zawodowa, 3x5 minut):

77,1 kg: Kamil Szymuszowski vs Marcin Pawłowski 

Karta główna (walki zawodowe, 3x5 minut):

70,3 kg: Sergiusz Uzarek vs Rafał Raczyński

120,2 kg: Denis Matejko vs Mariusz Teodorowicz

77,1 kg: Adrian Bober vs Marian Strus 

70,3 kg: Marcin Zając vs Kamil Mosgalik

70,3 kg: Piotr Herman vs Dawid Rachwał 

56,7 kg: Kasjan Kaźmierczak vs Jakub Kuczeński

70,3 kg: Michał Cichoń vs Mateusz Pochopień

Karta wstępna (walki półzawodowe, 3x3 minuty)

77,3 kg: Bartosz Kowal vs Adam Wiewióra 

70,3 kg: Dominik Wydra vs Jakub Owczarek

70,3 kg: Maciej Rębacz vs Mateusz Petryka

56,7 kg: Barbara Grabowska vs Sandra Kulpa

47,6 kg: Magdalena Czaban vs Edyta Jędrzejczyk

77,1 kg: Jacek Buczko vs Krzysztof Florczak