Skip to main content

ODZIEŻ PIT BULL WEST COAST I PAKIETY TRENINGÓW JUŻ NA SWD SHOP!SPRAWDŹ

Wieczór Walk SWD,
zróbmy to ponownie!

Autor: Filip Błachut
Wszystkie posty autora

Mija blisko tydzień od gali Wieczór Walk SWD i przyszedł czas na małe podsumowanie. Skromna gala bez zbędnego przepychu, ale za to jakże bogata w sportowe wydarzenia. Zanim pojawiłem się w Małej Hali TAURON Arena Kraków, wiedziałem, że taki fight card nie będzie oznaczał nudy. I nie pomyliłem się - już od pierwszego pojedynku zobaczyłem to, co chciałem, czyli prawdziwe MMA!

Karta wstępna prawie wyrwała mnie z butów za sprawą formy młodego Jakuba Cubera, który totalnie zdominował swojego przeciwnika, a także nokautu Dominika Wydry, który wysokim kopnięciem odprawił Piotra Kozę. Panie, ręce same składały się do oklasków. Jeżeli do tej pory żeńskie MMA nie do końca mnie przekonywało, to Magdalena Czaban i Monika Kędzierska pokazały, że kobiety też walczą efektownie. Magda załatwiła sprawę ekspresowo, bo w zaledwie 18 sekund odprawiła swoją przeciwniczkę. Natomiast Monika pokazała jak silną bronią jest kopnięcie na wątrobę, które odebrało wolę walki jej rywalce. Do tego świetne występy Macieja Rębacza, Adriana Grzelaka i Mateusza Pochopienia zakończone zwycięstwami w pierwszych rundach oraz dwie niezwykle wyrównane batalie Kasjana Kaźmierczaka z Michałem Musiałem i Bartosza Kowala z Michałem Cichoniem, w których werdykt sędziowski mógł pójść w obie strony i mamy komplet walk półzawodowych, które naprawdę robiły wrażenie!

Kiedy po walkach semi pro byłem już mocno rozgrzany, przyszedł czas na główne wydarzenia i - po raz kolejny - się nie zawiodłem. Było wszystko, czego pragnie fan MMA. Kawał silnego charakteru pokazał Marcin Zając, który odwrócił losy walki i poddał Maksymiliana Bartoszewickiego. Piotr Przepiórka pokazał, jak potężną bronią są zapasy, którymi zdominował Adriana Bobera. Emocjonująca walka Sergiusza Uzarka z Krystianem Blezieniem zakończyła się niestety jako "no contest" po kontuzji spowodowanej nieintencjonalnym faulem, ale takie rzeczy też się w MMA dzeją. W walce wieczoru wystąpił mój trener Łukasz Stanek. To był moment, w którym pojawiły się nerwy i pot na czole. Wiedziałem, że Łukasz jest dobrze przygotowany i pokaże serducho w tym pojedynku. Kiedy wydawało się, że jest bliski skończenia walki, Guilherme Cadena Martins wyciągnął to, co ma najlepsze, czyli BJJ. Wygrał przez dźwignię na łokieć tzw. "balachę". Cóż, takie jest właśnie MMA.

Opuszczając halę, zdawałem sobie sprawę, ze obejrzałem świetne widowisko. I teraz, tydzień po gali, jestem pewien - CHCĘ WIĘCEJ! 

Oto oficjalne wyniki Wieczoru Walk SWD:

Walka wieczoru:
-77 kg: Guilherme Cadena Martins pokonał Łukasza Stanka przez poddanie (balacha), R2, 1:14

Karta główna:
-70 kg: Krystian Blezień vs Sergiusz Uzarek - walka zakończona jako 'no contest' po nieintencjonalnym kopnięciu w krocze
-77 kg: Piotr Przepiórka pokonał Adriana Bobera przez poddanie (mataleo), R1, 1:40
-70 kg: Marcin Zając pokonał Maksymiliana Bartoszewickiego przez poddanie (ninja choke), R2, 4:56
-62 kg, walka semi-pro: Monika Kędzierska pokonała Joannę Popczyk przez TKO (kopnięcie na wątrobę i ciosy), R1, 0:56

Karta wstępna, walki semi-pro:
-77 kg: Michał Cichoń pokonał Bartosza Kowala niejednogłośną decyzją (30:28,29:28,28:29)
-84 kg: Adrian Grzelak pokonał Bartłomieja Sapiecho przez TKO (ciosy w parterze), R1, 1:39
-70 kg: Dominik Wydra pokonał Piotra Kozę przez TKO (kopnięcie na głowę i ciosy w parterze), R1, 1:43
-80 kg: Mateusz Pochopień pokonał Jacka Buczko przez poddanie (balacha), R1, 2:48
-66 kg: Maciej Rębacz pokonał Daniela Nalepkę przez poddanie (mataleo), R1, 2:25
-52 kg: Magdalena Czaban pokonała Aleksandrę Mielczarek przez KO (cios na głowę), R1, 0:18
-61 kg: Kasjan Kaźmierczak pokonał Michała Musiała większościową decyzją (29:28,29:28,29:29)
-77 kg: Jakub Cuber pokonał Gabriela Gotkowicza przez TKO (ciosy w parterze), R2, 1:33

 

Pełną fotorelację z gali znajdziecie TUTAJ.

 

Zachęcam też do bycia na bieżaco ze wszystkim co związane z Wieczorem Walk SWD poprzez media społecznościowe:

www.facebook.com/WieczorWalkSWD/

www.instagram.com/wieczorwalkswd/