Skip to main content

ODZIEŻ PIT BULL WEST COAST I PAKIETY TRENINGÓW JUŻ NA SWD SHOP!SPRAWDŹ

DNA
Szkoły Walki Drwala

SZKOŁA WALKI DRWALA – WIĘCEJ NIŻ SPORT

Od samego początku tworzenia własnego klubu (a początki te sięgają 2006 roku) Tomasz Drwal marzył o miejscu, które będzie czymś więcej niż tylko klubem MMA i sportów walki.

Po latach systematycznej pracy i rozwoju oraz dzięki współpracy z siecią klubów Fitness Platinium, udało się takie miejsce stworzyć. Miejsce unikalne nie tylko na skalę Krakowa, ale całej Polski.

Miejsce, gdzie zawodowy sport łączy się z zabawą i rekreacją.

Miejsce, w którym każda osoba może kompleksowo, w komfortowych warunkach i pod opieką specjalistów, rozpocząć swoją sportową przygodę oraz zadbać o własną sprawność fizyczną i zdrowie.

Miejsce, w którym profesjonalni sportowcy wspólnie z osobami trenującymi rekreacyjnie i dla przyjemności, tworzą jedną, sportową rodzinę, którą łączy pasja do sportu i aktywnego, zdrowego życia. 


Co jest w naszym DNA?

Stworzone przez Tomasza Drwala miejsce rozwija się znakomicie. Powstają nowe placówki, a w planach są kolejne. Każda z nich ma działać na tych samych zasadach i na tym samym poziomie co główny klub. Umożliwiają to szczegółowe programy treningowe oraz własny system szkolenia instruktorów. Analizując rozwój Szkoły Walki Drwala i stopniowe przekształcanie się w sieć klubów SWD GYM, stworzyliśmy zestaw najważniejszych elementów, które tworzą tożsamość naszych klubów - tworzą nasze DNA. Co w nim jest? Zacznijmy od początku...

MMA jako multidyscyplina

MMA jest postrzegane jako brutalny i wymagający sport dla wybranych. Zapomina się o niesamowitej złożoności i pięknie tej dyscypliny. Nasza definicja MMA znacznie się od takiego postrzegania różni i stanowi tak naprawdę punkt wyjścia dla wszystkiego co robimy. Poza techniką sportów walki i treningiem ciała kryją się w niej m.in. troska o szeroko rozumianą kulturę fizyczną i popularyzacja zdrowego trybu życia, a co za tym idzie właściwe odżywianie, regeneracja, a nawet wiedza o własnym ciele i psychice. Tak tłumaczy to Tomasz Drwal:

"Dla mnie MMA to multidyscyplina, która pomaga mi w osiągnięciu harmonii w życiu. To więcej niż umiejętności walki. To dbanie o własny organizm i rozumienie jego potrzeb. Wzmacnianie go oraz poprawa kondycji fizycznej i psychicznej. Uczysz się nowych rzeczy, nowych technik, odkrywasz co chcesz rozwijać i w czym się poprawić. Robisz to dla siebie. Nie każdy musi zostać profesjonalnym zawodnikiem, ale każdy może przełamać własne bariery, a przez to stać się lepszym i szczęśliwszym człowiekiem. Właśnie tak to rozumiem. Nie tylko jako mieszane sztuki walki, ale dużo szerzej - jako mieszane sztuki treningu, z których może korzystać każdy."

Programowanie i szkolenie

Brzmi to wszystko mądrze i sensownie, jednak nie bylibyśmy w stanie wprowadzić tego w życie, gdybyśmy nie postanowili zebrać wieloletnich sportowych i treningowych doświadczeń Tomasza Drwala oraz pozostałych instruktorów i stworzyć szczegółowy model funkcjonowania klubu. Jego główne moduły to programy nauczania, według których prowadzone są wszystkie nasze zajęcia oraz system szkolenia instruktorów SWD. Każdy program szkoleniowy obejmuje zakres elementów technicznych i sprawnościowych koniecznych do opanowania, by przejść na wyższy poziom. Gdyby tego było mało, nasi instruktorzy pracują według wcześniej przygotowanych i sprawdzonych konspektów zajęć. Dzięki temu treningi są ciekawe i przemyślane oraz łączą się ze sobą w sensowną całość. Nie ma tu miejsca na magiczne techniki, na które trenujący nie są gotowi i mogą skończyć się kontuzją. Chodzi o prawidłowy i systematyczny rozwój.  

Jakość i profesjonalizm

Każdy osoba przychodząca na trening obdaża nas swoim zaufaniem. To bardzo ważne. Staramy się tego zaufania nie zawieść, a najlepszym na to sposobem jest dbanie o jakość i pełny profesjonalizm tego co robimy. Przejawia się on nie tylko poprzez właściwy dobór i ciągłe szkolenie instruktorów, czy wspomniane wcześniej programy nauczania. To także wiele, z pozoru mniej znaczących szczegółów. Punktualność, zaangażowanie, odpowiedni strój, czystość klubu, jakość sprzętu, otwarcie na sugestie klubowiczów - to wszystko równie ważne elementy. Wszystkie one - w najdrobmniejszych szczegółach - ujęte zostały w modelu funkcjonowania klubu. I to właśnie troska o te szczegóły, połączona z poczuciem odpowiedzialności, stanowi naszym zdaniem główny atut klubów SWD.

Zdrowie i bezpieczeństwo

Praca z ludźmi to ogromna odpowiedzialność. Szczególnie, gdy powierzają nam swoje zdrowie. W treningach sportów walki często się o tym zapomina. Skupiamy się na wyniku, rywalizacji i zapominamy, że przyszliśmy tu poprawić swoje zdrowie, a nie jeszcze bardziej je popsuć. Jeśli Wy o tym zapomnicie, muszą pamiętać o tym instruktorzy. Dlatego tak wielki nacisk kładziemy na aspekt bezpieczeństwa trenujących. Nie chodzi o to, by trenować dużo i mocno. Chodzi o to, by trenować mądrze. I dotyczy to tak samo osób trenujących rekreacyjnie, jak i zawodowych sportowców. Od pierwszego treningu chcemy zaszczepiąć w Was szacunek i partnerstwo. Na chamstwo i agresję nie ma u nas miejsca. Nie chcemy też za wszelką cenę zrobić z Was maszyn do MMA. Wiemy, że przetrenowanie to główna przyczyna kontuzji. Trening powinien sprawiać radość - wtedy szybciej się uczymy. Warto tę radość w sobie pielęgnować.

Społeczność

Okazuje się, że takie podejście do prowadzonych zajęć i ludzi, którzy biorą w nich udział sprawia, że między trenującymi nawiązuje się koleżeńska więź, która często zmienia się w przyjaźń.

Dzięki tym relacjom w naturalny sposób tworzy się klubowa społeczność. Poprzez nasze działania staramy się pomagać w jej rozwoju.

Zawody dla klubowiczów, wspólne wyjazdy, imprezy integracyjne - cały czas coś się dzieje, a motorem napędowym tego wszystkiego jesteście Wy.

Widząc ten entuzjazm i radość mamy jeszcze więcej energii do dalszego rozwoju SWD. W taki sposób podsumowuje to Tomasz Drwal: 


"Zdrowie jest najważniejsze, ale jego definicją nie jest tylko brak urazów i dobra forma fizyczna. To także zdrowie psychiczne i utrzymywanie zdrowych relacji społecznych. Bardzo na to stawiamy w klubie, a nasz kontakt i wspólne zajęcia z ćwiczącymi daleko wykracza poza same treningi. Ta odskocznia od codzienności jest konieczna... Żyjemy w strasznym tempie, widzę to po sobie. Gonimy i umieramy. Nie przeżywamy tego życia. Miejmy czas na wyrwanie się z codzienności, a nie tylko dom - robota - dom, gdzie też jest wiele pracy. Trzeba zwolnić, zwolnić i jeszcze raz zwolnić. I zacząć żyć. Takim stylem sportowego i zdrowego życia staramy się zarażać w Szkole Walce Drwala."


MARKA SWD

Nasza marka rozwija się z każdym dniem. Poza klubami SWD GYM tworzą ją w tym momencie:

  • Wieczór Walk SWD – stworzona przez nasz team i przy współpracy z marką R8, seria gal MMA, która już na stałe zagościła w kalendarzu krakowskich eventów sportowych.  
  • SWD Woman – inicjatywa powstała specjalnie dla kobiet i tworzona jest przez nasze klubowiczki. Dziewczyny trzymają się razem! Porady, integracja - wszystko co sprawia, że w tym - z pozoru - męskim świecie sportów walki będą się one czuły lepiej i pewniej. 
  • SWD Komando – sekcja sportów obronnych związana ze Szkołą Walki Drwala. W ramach działań SWD Komando organizowane są m.in. kursy samoobrony, szkolenie strzeleckie, a przyszłości także kursy przygotowawcze do udziału w selekcjach do elitarnych oddziałów WP oraz służb mundurowych. Wszystko pod okiem byłych żołnierzy JW GROM.

Zajmujemy się TAKŻE

  • organizowaniem sesji treningowych z udziałem utytułowanych fighterów MMA (z kraju i z zagranicy)
  • organizowaniem kursów instruktorskich oraz szkoleń z zakresu sztuk walki, treningu fizycznego i samoobrony
  • organizowaniem widowisk sportowych z udziałem zawodników zawodowo i amatorsko uprawiających sztuki walki
  • realizacją programów telewizyjnych i radiowych promujących młode talenty i przybliżających szerszej publiczności specyfikę dyscypliny sportowej, jaką jest MMA
  • promocją zawodników w tym także doradztwem w zakresie kształtowania wizerunku i rozwoju kariery
  • udzielaniem wparcia organizacyjnego dla szkół i klubów zrzeszających sympatyków sportów walki